108 - Klondike Corten Dekoratif Boya


Özel metal oksidasyonları ile tanınmış orijinal paslanma etkisini hassas bir şekilde yeniden ortaya çıkaran Corten etkisine sahip açık ve kapalı alan kaplaması. Aşağıda açıklanan dekoratif etkiler hem KLONDIKE CORTEN MID hem de KLONDIKE CORTEN TOP ile sağlanabilir; bunlardan ikincisi daha nefes alan ve daha kolay yıkanan bir yüzey sunacak ve lotus etkisine sahip olacaktır; bu da yağmur tanelerinin boyalı yüzeyden geçerek tozun büyük bir kısmını gidereceği anlamına gelir.

ÖZELLİKLER: Katalogdaki renklerin elde edilebilmesi için PRIMER 1200 veya KLONDIKE RASANTE R7 ve KLONDIKE CORTEN’in gereken miktarda COLORI’ renklendirme macunu kullanılması gerekmektedir. Alternatif olarak, VALCLONE dağıtım sistemi kullanılabilir.

KLONDIKE CORTEN UYGULAMASI:

1) Mala perdahlı yüzey etkisi: PV 43 paslanmaz çelik mala ile yüzeyi tamamen kaplayacak şekilde bir kat KLONIKE CORTEN uygulayın, malayı yaklaşık 1 mm kalınlığında bir boya katmanı bırakacak şekilde tüm yönlerde hareket ettirin. Kapsam: Pürüzsüz yüzeylerde bir kat olarak yaklaşık 2–3 m 2 için bir litre.

2) Damlama etkisi: Tüm yüzeye PV 09 fırçanın veya fırça öğesi 128’in dar tarafıyla yukarıdan aşağı ve aşağıdan yukarı bir kat KLONDIKE CORTEN uygulayın; mümkün olduğunca uzun, 1 mm-2 cm genişlikte ve 1-2 mm kalınlıkta sivriltilmiş alanlar bırakın. 20°C sıcaklıkta yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra, paslanmaz çelikten PV 43 mala kullanarak ikinci katı uygulayın ve boyayı dikey olarak yukarıdan aşağı ve aşağıdan yukarı yönde yayın; yaklaşık 1 mm kalınlığında boya katmanı bırakın. Son olarak, KLONDIKE CORTEN’i çıkarmamaya özen göstererek yüzeyi dikey olarak pürüzsüzleştirin. Özellikle kirişlerde, kurumasını önlemek için ürünü ıslak zemin üzerine uygulamak gerekmektedir. Kapsam: Pürüzsüz yüzeylerde iki kat olarak yaklaşık 1,5-2 m 2 için bir litre.

YÜZEY HAZIRLIĞI:

Pürüzsüz yüzeyler: Eski soyulan veya dökülen boyayı çıkarın ve uygun bir deterjanla yıkayın. Daha sonra, tekdüze bir yüzey elde etmek için gerekli durumlarda dolgu uygulaması yapın. Yüzey kuruduktan sonra, yüzeyi zımparalayın ve uygun bir sabitleyici kullanın (özellikle kireçle yıkanan yüzeylerde veya kireç bazlı alçılarda). Daha sonra, geliştirilmiş kapsam için bir yün ruloyla veya fırça ya da püskürtme aracıyla çaprazlama olarak PRIMER 1200 uygulayın. 20°C sıcaklıkta 6 saat bıraktıktan sonra KLONDIKE CORTEN uygulayın.

Kaba veya pürüzlü zeminler: Eski soyulan veya dökülen boyayı çıkarın ve uygun bir deterjanla yıkayın. Özellikle kireçle yıkanmış yüzeylerde veya kireç bazlı alçılarda uygun bir sabitleyici uygulayın. Daha sonra, yüzeyi mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmek için PV 43 paslanmaz çelik mala ile bir kat KLONDIKE RASANTE R7 uygulayın. KLONDIKE RASANTE R7 aynı zamanda astar görevi gördüğünden, 20°C sıcaklıkta 12 saat beklettikten sonra PRIMER 1200 uygulaması olmadan KLONDIKE CORTEN kullanabilirsiniz.

TEKNİK VERİLER:

Seyreltme: PRIMER 1200, %15–20 oranda su ile seyreltilmelidir; KLONDIKE RASANTE R7 ve KLONDIKE CORTEN kullanıma hazırdır.

Kapsam:

PRIMER 1200: desteğin emme kapasitesine bağlı olarak bir kat uygulamada 8–10 m 2 için yaklaşık 1 l;

KLONDIKE RASANTE R7: yarı pürüzsüz düzeylerde bir kat uygulamada yaklaşık 2–2.5 m 2 için yaklaşık 1 l.

Ambalajlama: PRIMER 1200, 1 - 2,5 - 5 - 12 litrelik kutularda; KLONDIKE RASANTE R7 1 - 2,5 - 5 litrelik kutularda; KLONDIKE CORTEN 1 - 2,5 - 5 litrelik kutularda; COLORI’ de 80 ml ve 480 ml’lik kutularda sunulur.

Uygulama sıcaklığı: +10°C’den yüksek +25°C’den düşük sıcaklıklarda. Doğrudan güneş ışığı altında veya rüzgarlı koşullarda uygulamayın. Nemli günlerde ya da buz soğukluğunda yüzeylere uygulamaktan kaçının.

Kurutma: 20°C’de yaklaşık 1 saatte toz kuruluğuna gelir. 20°C sıcaklıkta 3–4 saat sonra kurur. Ortam sıcaklığına bağlı olarak 24 saat sonra sertleşir. Açık havada uygulama yapılacağında, 20°C sıcaklıkta 4 saat, 20°C’den düşük sıcaklıklarda ise 8 saat boyunca yüzeyi yağmura karşı koruyun.

Görünüm: saten görünümünde. Direnç: ürün tamamen sertleştikten sonra nefes alan bir tabaka, aşınmaya karşı üstün direnç sağlar. KLONDIKE CORTEN kuruduktan sonra hem yüksek (+50°C) hem de düşük (-40°C) sıcaklıklara karşı dayanıklı olacaktır.

Yıkanabilirlik: uygulamadan 15 gün sonra suyla yıkanabilir.

Ekipman temizliği: su ve sabun ile.

Saklama: sıkıca kapalı bir kutuda, kullanım sonrasında dahi +5°C’den yüksek +30°C’den düşük sıcaklıkta.

Stabilite: açılmamış sıkıca kapalı kutularda yaklaşık 1 yıl. ÖZEL GÜVENLİK KURALLARI: Ciltle doğrudan temastan kaçının, gözleri ve yüz bölgesini koruyun; temas durumunda derhal bölgeyi suyla iyice yıkayın ve bir doktora danışın. Ekipman asla su yollarında, giderlerde vs. yıkanmamalıdır.

KULLANICI İÇİN TEDBİRLER:

Not: deneyimlerimize dayalı olarak sağlanan bilgiler doğru ve eksiksizdir. Ancak ürün uygulaması üzerinde kontrol sahibi olmadığımız için sunulan tavsiye ve öneriler konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Öncelikle sonucu doğrulamak için ürünü yüzeyin küçük bir kısmında test etmeniz önerilir. KLONDIKE CORTEN farklı uygulama yöntemlerine farklı şekilde tepki veren doğal ürünler ve özel reçinelerden yapıldığından, boyayı, sonuç olarak ortaya çıkan dekoratif etkileri sürekli olarak takip ederek uygulayın. Sonuç olarak her uygulama çevriminin ayrı özellikleri bulunacaktır. Tonlar, özellikle partiler arasında, katalogdaki renkten %10 ila 20 oranda farklı olabilir. Farklı partilerin eşzamanlı olarak kullanılacağı durumlarda, uygulamayı köşelerde sonlandırın ve daha sonra uygulamaya devam etmeden önce kalan boya ile yeni boyayı büyük bir kapta karıştırın.

KLONDIKE CORTEN ile hızlı çalışmalar yürütürken en iyi sonucu alabilmeniz için uygulama videosunu izlemeniz önerilir.

Etiketler: klondike corten, dekoratif boya, italyan dekoratif boya