Ossido Romato - Klondike Ferro Dekoratif Boya


  • Marka: Valpaint
  • Ürün Kodu: Ossido Romato

Demir üzerindeki oksitlenme etkisini ve genel metalik ayrıntıları hassas bir biçimde ortaya çıkaran, yeni geliştirilmiş, iç mekanlara uygun su bazlı dekoratif boya.

UYGULAMA:

1) Oksitlenme Etkisi: Yeterli kaplama sağlamak için hâlâ ıslak olan yüzey üzerinde durulanmış fırçayla çalışarak her yönde çapraz darbelerle bir kat KLONDIKE FERRO uygulayın. 20°C’de 8 saatin ardından, PV 32 ile yüzeye kalıntılar hâlinde fırça sürerek ve aynı süngerle boş alanlar üzerinde çalışarak SOLUZIONE OSSIDANTE (OKSİTLEME SOLÜSYONU) uygulayın. 20°C’de 3 saatin ardından, istediğiniz oksitleme seviyesine bağlı olarak ikinci katı (veya daha fazla) uygulayın.

2) Bakır Oksit Etkisi: Her yönde kısa fırça darbeleriyle bir kat KLONDIKE FERRO uygulayın, ardından durulanmış fırçayla yüzey üzerinde tekrar çalışın. 20°C’de 10 dakikanın ardından, PV 32 deniz süngerinin daha kompakt tarafını kullanarak bir kat L50 Renk 309 BAKIR uygulayın. Uygulamanın sonunda ne kadar bakır oksidin görünür kalması gerektiğinde bağlı olarak, yüzeye kalıntılar hâlde istediğiniz gibi fırça uygulayın.20°C’de 8 saatin ardından, PV 32 ile yüzeye kalıntılar hâlinde fırça sürerek ve her zaman aynı süngerle boş alanlar üzerinde çalışarak SOLUZIONE OSSIDANTE (OKSİTLEME SOLÜSYONU) uygulayın. 20°C’de 3 saatin ardından, istediğiniz oksitleme seviyesine bağlı olarak ikinci katı (veya daha fazla) uygulayın.

3) Oksitlenmiş Galvaniz Etkisi: Dikey fırça darbeleriyle yüzeyi kaplayacak biçimde bir kat L50 Renk 301 ALÜMİNYUM uygulayın. Yaklaşık 4 saat sonra yine fırça ile 20°C’de bir kat KLONDIKE FERRO uygulayarak çeşitli uzunluklarda tırtıklı dikey şeritler oluşturun. Fırçayı durulayın ve boya henüz ıslakken düzensiz kalıntılar ve doğal pas gölgeleri oluşturmak için hayal gücünüzü kullanarak her yönden fırçalayın. 20°C’de 8 saatin ardından, tüm yüzeye dikey darbelerle OKSİTLEME SOLÜSYONU uygulayın. 3 saat sonra 20°C’de ikinci katı uygulayın (üçüncü kat isteğe bağlıdır).

KORUYUCU MADDE: Oksitlenmeyi durdurmak ve aynı zamanda yüzeyin dokunulduğunda kirlenmemesini ve orta düzeyde yıkanabilir olmasını sağlamak için 2 saatlik aralıklarla 20°C’de iki kat FINISH V 16 uygulayın. FINISH V 16, istenen oksitlenme yoğunluğuna bağlı olarak dekorasyondan en az 1 - 2 gün sonra uygulanmalıdır. Bununla birlikte oksitlenme 20°C’de 8 - 10 gün sonra tamamlanacaktır. FINISH V 16, her yönde darbelerle yün bir rulo kullanılarak Oksitlenme Etkisi veya Bakır Oksit Etkisiyle dekore edilmiş bir yüzeye uygulanmalıdır. Oksitli Galvaniz Etkisi için ise dikey fırça darbeleri uygulanmalıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI: Desteğin dengeli olduğundan emin olun. Yüzeyi yabancı maddelerden arındırın. Soyulan ve tebeşirlenen boyaları çıkarın ve uygun bir sabun kullanarak yüzeyi yıkayın. Ardından, gerekirse tüm çatlakları doldurun ve dolgu maddesi kuruduktan sonra yün rulo, fırça veya sprey kullanarak yüzeyi kaplayacak biçimde bir kat PRIMER 1200 uygulayın. 20°C’de, 4 saat sonra istenen etki uygulamasına geçebilirsiniz.

TEKNİK VERİLER:

Seyreltme: Yalnızca PRIMER 1200, %15 - 20 su ile seyreltilmelidir.

Yayma oranı: PRIMER 1200 her 8 - 10 m2 için kabaca 1 litre, altındaki yüzeyin emiciliğine bağlı olarak bir kat; KLONDIKE FERRO her 10 - 13 m2 için kabaca 1 litre, Oksitlenme Etkisi veya Bakır Oksit Etkisi için pürüzsüz yüzey üzerine bir kat ve her 35 - 40 m2 için kabaca 1 litre, yalnızca Oksitlenmiş Galvaniz Etkisi için pürüzsüz yüzey üzerine bir kat; L50 Renk 309 Bakır, her 80 - 100 m2 için kabaca 1 litre, pürüzsüz yüzey üzerine bir kat; L50 Renk 301 Alüminyum, her 12 - 13 m2 için kabaca 1 litre, pürüzsüz yüzey üzerine bir kat; OKSİTLEME SOLÜSYONU her 9 - 10 m2 için kabaca 1 litre, iki kat; FINISH V 16 her 5 - 6 m2 için kabaca 1 litre, iki kat.

Ambalajlama: PRIMER 1200, 1 l - 2,5 l - 5 l - 12 l kaplarda mevcuttur; KLONDIKE FERRO 1 l kaplarda mevcuttur; L50 Renk 301 ALÜMİNYUM 0,100 l - 0,500 l kaplarda mevcuttur; L50 Renk 309 BAKIR yalnızca 0,100 l kaplarda mevcuttur; OKSİTLEME SOLÜSYONU ve FINISH V 16 0,250 l - 1 l kaplarda mevcuttur.

Uygulama sıcaklığı: +10°C ile +30°C arası.

Ürün görünümü: saten.

Yıkanabilirlik: FINISH V 16 uygulandıktan 15 gün sonra su ile orta düzeyde yıkanabilir.

Ekipman temizliği: Su ve sabun.

Depolama: Kullanım sonrasında dahi kapağın sıkıca kapalı olduğundan emin olun ve +5°C ila +30°C sıcaklıkta saklayın.

Sağlamlık: Kapların hiç açılmaması ve kapağının sıkıca kapalı olması halinde, yaklaşık 1 yıldır.

ÖZEL GÜVENLİK TALİMATLARI: Cilt ile doğrudan temasından kaçının. Gözlerinizi ve yüzünüzü koruyun. Temas halinde suyla derhal iyice durulayın ve bir doktora danışın. Teçhizat akarsu mecrası, su yolu gibi yerlerde yıkanmamalıdır.

KULLANICI ÖNLEMLERİ:

Not: Burada verilen bilgiler bilgimiz dahilinde doğru ve eksiksizdir. Ancak ürünlerin kullanıldığı koşullar kontrolümüz altında olmadığından sunulan öneri ya da tavsiyeler ile ilgili olarak hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Sonuçları kontrol etmek için tüm uygulama döngüsünü küçük bir alanda denemenizi öneririz. Daha sonra, KLONDIKE FERRO uygulama yöntemine göre farklı şekillerde tepki veren doğal maddeler ve özel reçinelerle üretildiğinden, uygulama sonucunda ortaya çıkan dekoratif etkileri sürekli izleyerek yüzeyi dekore edin. Bu doğrultuda, her uygulama döngüsü ayrı bir karaktere sahip olacaktır. Gölgelendirmeler ve estetik etki, kataloğa göre ve farklı partiler arasında önemli ölçüde değişiklik gösterebilir. Farklı ürün partileriyle çalışırken bir köşede çalışmayı tamamlayın, ardından devam etmeden önce geniş bir kapta kalan ürünü yeni partideki bir ürünle karıştırın.

Not: ürünü uygulamadan önce, elde etmek istediğiniz etkinin video eğitimini dikkatlice izlemenizi öneririz.

Etiketler: klondike ferro, dekoratif boya, italyan dekoratif boya