434 - Sabulador Soft Dekoratif Boya


Düzensiz güzelliği cezbeden hareketli büyüleyici boya. Özel ve parlak kum yansımaları ile donatılmış iç mekanlar için su bazlı bir boyadır. SABULADOR SOFT ile modern ve klasik stilde ancak her zaman yeni dekoratif trendler ile uyumlu olarak, ayrıcalıklı ve şık ortamlar yaratılabilir. SABULADOR SOFT, nefes almaya elverişli, yıkanabilir ve her türlü su bazlı boya ile üzeri boyanabilir olduğundan dolayı yüksek kaliteli bir üründür.

ÖZELLİKLER: Katalog renklerini elde etmek için, SABULADOR SOFT Col. ARGENTO 100’ü veya Col. ORO 200’ü COLORI’ olarak adlandırılan ilişkin renklendirici tutkal miktarı ile karıştırmak gerekir. Alternatif olarak, VALCLONE Metrik Boyama Sistemi ile de renklendirilebilmektedir.

SABULADOR SOFT’UN UYGULANMASI:

1) Fırça Darbesi Efekti: SABULADOR SOFT’u PV 09 no’lu fırça ile tüm yönlerde tatbik edip çalışınız. 20°C’de yaklaşık 4 saat sonra, aynı teknik ile ikinci katı tatbik ediniz.

2) Damarlı Efekt: SABULADOR SOFT’u PV 95 no’lu Rulo ile son geçişi dikey yönde yukarıdan aşağıya olmak üzere tüm yönlerde tatbik edip çalışınız. Henüz ıslak olan ürüne, yukarıdan aşağı ve tersine yönde mümkün olan en düz çizgileri bırakarak PV 88 veya PV 89 no’lu Fırça ile son rötuşları yapınız. 20°C’de yaklaşık 4 saat sonra, hem Rulo hem de Fırça için aynı teknik ile ikinci katı tatbik ediniz.

ZEMİNİN UYGULANMASI: Eski Destekler. Destekten bağlantısız olmayan ve toz haline gelmiş eski boyaları kaldırınız ve su ve uygun sabunlar ile yıkayınız. Daha sonra, tespit maddesi olarak, su ile % 50 oranında seyreltilmiş bir kat PRIMART 600 tatbik ediniz. 20°C’de yaklaşık 4 saat sonra, su ile % 20 - 30 oranında seyreltilmiş ikinci bir kat PRIMART 600 daha tatbik ediniz Eğer yüzeyler sağlıklı ve toz halinde değil ise, su ile % 15 - 20 oranında seyreltilmiş sadece bir kat PRIMART 600 tatbik ediniz. 20°C’de 4 saat sonra, SABULADOR SOFT’un uygulanması ile işleme devam ediniz. Yeni Destekler. İşlem yapılacak olan yüzeyi uygun bir şekilde doldurunuz. Dolgu maddesi kuruduğu zaman, zımparayla düzeltiniz ve su ile % 15 - 20 oranında seyreltilmiş bir kat PRIMART 600 tatbik ediniz. 20°C’de 4 saat sonra, SABULADOR SOFT’un uygulanması ile işleme devam ediniz.

TEKNİK VERİLER:

Seyreltme: SABULADOR SOFT kullanıma hazırdır, PRIMART 600 ise su ile % 15 - 20 oranında seyreltilmelidir.

Randıman: Yaklaşık 1 LT.’lik SABULADOR SOFT 10 - 12 m² için Fırça Darbesi Efekti için ve yaklaşık 1 LT.’lik SABULADOR SOFT 9 - 10 m² için Damarlı Efekt için; yaklaşık 1 LT.’lik PRIMART 600 10 - 12 m² için.

Ambalajlar: SABULADOR SOFT 2,5 LT’lik - 5 LT.’lik ambalajlarda hem Col. ARGENTO 100 hem de ORO 200 veya ALLUMINIO 300’de mevcuttur; ADDITIVO HOLLYWOOD 0,100 LT’lik - 0,500 LT’liktir; PRIMART 600 ise 1 LT’lik - 2,5 LT’lik - 5 LT’lik ambalajlarda mevcuttur; COLORI’ 80 ML’lik 480 ML’lik’tir. 480.

Uygulama derecesi: +5°C’nin üzerinde ve +30°C’nin altında.

Kuruma: tozsuz, 20°C’de yaklaşık 1 saat sonra. 20°C’de 3 - 4 saat sonra kuru. Ortam sıcaklığına bağlı olarak 24 saat sonra sertleşir.

Ürünün görünümü: yarı parlak donuk.

Direnç: tamamen sertleştikten sonra, çarpmalara ve normal aşınmalara karşı etkili dayanıklılığa sahip nefes almaya elverişli bir zar elde edilir.

Yıkanabilirlik: su ve uygulamadan 15 gün sonra genel temizlik maddeleri ile.

Aletlerin temizliği: su ve sabun ile.

Saklama: +10°C’nin üzerindeki ve +30°C’nin altındaki sıcaklık derecesinde, kullanımdan sonra da, sıkıca kapalı kutuda.

Dayanıklılık: yaklaşık 2 sene.

ÖZEL GÜVENLİK KURALLARI: Cilt ile doğrudan temas etmesinden kaçınınız, gözlerinizi ve yüzünüzü koruyunuz, temas etmesi halinde, derhal bol su ile yıkayınız ve doktora danışınız. Ekipmanlar, akan suda, duşta, v.s. yıkanmamalıdırlar.

KULLANICI İÇİN UYARILAR: Yukarıda aktarılan bilgiler, doğru ve tamdır. Kontrolümüz altındaki kullanım şartları olmadığı zaman, verilen tavsiyeler ve önerilerden hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Elde edilen dekoratif efektleri sürekli olarak kontrol ederek dekorasyonu tamamladıktan sonra, SABULADOR SOFT neme, ısıya, havalandırmaya ve uygulama şekline göre reaksiyon gösteren özel reçinelerden ve doğal ürünlerden oluştuğundan dolayı, kusursuz başarıyı kontrol etmek amacıyla küçük bir duvar üzerine tam uygulama devresini yerine getirmeniz tavsiye edilir. Her çalışma, kendi özelleştirmesini elde edecektir. Renkler, kataloğa göre %20’den %30’a kadar bir bölüm ile diğeri arasında farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle, renk ve gerçekleştirilen uygulama farklılıklarını önlemek amacıyla, uygulamaya başlamadan önce büyük bir kap içerisinde tüm malzemeyi karıştırmak gerekmektedir.

Etiketler: sabulador soft, dekoratif boya, italyan dekoratif boya