170 - E-Volution Dekoratif Boya


VALPAINT E-VOLUTION, banyoların ve duş alanlarının duvar ve zeminlerini kaplamaya yönelik özel formüllü bir dekorasyon sistemidir. Bu çözüm, suya ve üzerine basılmaya karşı koruma ve mukavemet sunarken modern bir görünüm oluşturmanızı da sağlar. VALPAINT E-VOLUTION, bir spatulayla hem dikey olarak hem de yere, damlatmadan uygulanabilen çift bileşenli bir şeffaf reçine içerir. Elde edilen yüzey kompakt ve sürekli bir yüzeydir; karolar arasında sorunlu veya hijyenik olmayan derz çizgileri oluşmaz. Yarı honlanmış mermere benzer doğal düzensizlikler ve kusurlar içeren bir yüzey de elde etmek mümkündür. Bunu sonucunda zemin dekorasyonları kusursuz pürüzsüzlükte ve tam düzleştirilmiş görünmeyebilir.

VALPAINT E-VOLUTION şu amaçlar için kullanılabilir: - Herhangi bir kırma gerektirmeden karoları ve benzer malzemeleri hizalamak - Banyoların yanı sıra mutfaklar ve sağlık merkezlerindeki çimento veya seramik yüzeyleri kaplamak - Duş kabinlerinin içini veya suya temas eden duvarları dekore etmek - Karoları sökmeden mevcut zeminleri kaplamak

YÜZEY HAZIRLIĞI: Seramik astarlarına veya katı, kuru, yerden yükselen buhardan arındırılmış çimento desteklerine güvenli bir şekilde yapışmanın sağlanması için, yüzeyin yıkanarak toz, yağ, sabun ve boyanın ayrılmasına yol açabilecek herhangi bir maddeden arındırılmış olması gerekir. Karolar arasındaki derz çizgileri için veya çatlak ve delik olması durumunda METEORE 12’yi uygulamadan önce STUCCO SL20 dolgu maddesini kullanın.

LÜTFEN DİKKAT EDİN: %3 ila %15 yüzey buharının veya yerden yükselen buharın olduğu zeminlerde, nem bariyeri olarak çift bileşenli RASANTE DDS perdah sıvası uygulanmalıdır. Sıva, B60 ile katalize edilmeli, ardından spatula veya bir mekanik aletle iyice karıştırılmalıdır. Kusursuz bir şekilde yapışabilmesi için RASANTE DDS, 40-50 dakika içinde PV 43 paslanmaz çelik malayla temiz, yağdan arındırılmış ve iyice kurtulmuş (örneğin bir endüstriyel ısıtıcıyla) bir yüzeye uygulanmalıdır. Bu, nem sebebiyle ayrılmayı önler. 20°C’de 24 saat sonra, derz çizgileri tam düzleştirilmemişse ve delikler içeriyorsa, METEORE 12’yi uygulamadan önce STUCCO SL20 dolgu maddesini kullanın. Diğer taraftan, uygun aletlerle (karpit nemölçer) ölçüldüğünde yerden yükselen buhar oranı %15’i aşıyorsa VALPAINT E-VOLUTION’ın uygulanmamasını öneririz.

METEORE 12 İLE PERDAH SIVASI: 20°C’de 4 saat sonra yüzeyin yeterli seviyede düz ve pürüzsüz olmasını sağlamak için tek kat METEORE 12 ile perdah sıvası uygulayın.

METEORE 12 İLE FİNİŞ İŞLEMİ: 20°C’de 8 saat sonra PV 43 paslanmaz çelik malayla yüzeyin tamamına tekrar METEORE 12 uygulayın. Sonrasında ürün hâlâ ıslak durumdayken, yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya doğru düzensiz, dalgalı çentikler oluşturmak için yüzeyi PV 105 fırçasıyla kazıyın. 20°C’de 30 - 40 dakika sonra PV 106 püskürtücüsünü kullanarak ve METEORE 12 uygulandığında oluşan şeritleri takip ederek duvara su püskürtün. Bu işlem, METEORE 12 için PV 43 paslanmaz çelik malayla pürüzsüzleştirme işlemini kolaylaştırır. Pürüzsüz, eşit dağılımlı bir yüzey elde etmek ve topakları, çentikleri ve kırışıklıkları önlemek için, yüzeyi 220 kum zımparayla zımparalamadan önce, METEORE 12 uyguladıktan sonra 20°C’de en az 12 saat beklenmesi de eşit derecede önemlidir. 20°C’de 12 saat sonra METEORE 12, Mermer Görünümü ile dekore edilmelidir.

Mermer Görünümü: Kompakt bir sünger kullanarak yüzeye ilk iki kat için, suyla %20 - 30 oranında inceltilmiş SABULADOR SOFT uygulayın. İkinci katı uygulamadan önce birinci katı 20°C’de 4 saat kurumaya bırakın. Sonraki SABULADOR SOFT katı yüzeyin tamamına tekrar, farklı bir renkte üçüncü kat olarak uygulanmalı, ardından suda durulanmış ve iyice sıkılmış süngerle silinmelidir. Yüzeyin en pürüzsüz kısımlarında istediğiniz nüansları elde etmek için renk, değişik açılardan basınç uygulanarak çıkartılmalıdır. Benzer şekilde, çentiklerde farklı miktarda renk bırakarak mermer görünümü de iyileştirilebilir. Dördüncü bir kat uygulamak gerekiyorsa bu kat, öncekilerden farklı bir SABULADOR SOFT rengi ile çentiklere ya da bunların sadece etrafına uygulanmalı, suda durulanmış ve iyice sıkılmış süngerle nüanslar oluşturulmalıdır.

JELİN UYGULANMASI: 20°C’de 8 saat sonra, CT50 ile katalize edilmesi gereken GEL EP40’ı uygulayın. Bir spatulayla iyice karıştırın ve düzgün bir şekilde karışabilmesi için kabın duvarlarına yapışan ürünün merkeze eriştiğinden emin olun. Katalizasyon ve karıştırma aşamaları 3 dakikayı aşmamalı ve ardından ürün 20°C’de 20 - 25 dakika içinde hemen uygulanmalıdır. PV 43 paslanmaz çelik malayla iki kat uygulayın. Jel çatlakların içinde kalacak ve METEORE 12’nin pürüzsüz kısmında çok ince bir katman kalacak şekilde, ürünü yukarıya ve aşağıya, METEORE 12 ile oluşturulan damarlara doğru pürüzsüzleştirin. Birinci ve ikinci kat arasında 20°C’de 12 saat bekleyin. Ardından ikinci katı yüzey artık dokunma kuruluğuna geldiğinde, yani yüzeye dokunulduğunda ve baskı uygulandığında artık parmak izi kalmadığında uygulayın. Fakat 20°C’de 24 saatten fazla beklemeyin. İş tamamlandığında ve 20°C’de 18 - 24 saat içinde, paslanmaz çelik malayı kullanarak ve pürüzsüz kısımda ürün bırakmayacak şekilde GEL ürününü yayarak yüzey rötuşlanabilir.

FINISH V 19 İLE MAT FİNİŞ İŞLEMİ: Parlak yerine mat bir finiş elde etmek isterseniz, GEL ürününün katılaşması için 20°C’de 18 - 24 saat bekleyin. Ardından, topakları ve kusurları gidermek için yüzeyi 400/500 kum zımparayla zımparalayın, sonra da PV 109 veya 110 kompakt sünger ruloyla iki kat FINISH V 19 Matt ürününü uygulayın. FINISH V 19 Matt’ın iki katı arasında 20°C’de 2 saat bekleyin.

Uygulama sıcaklığı: +5°C ile +30°C arası.

JEL’in kuruması: 20°C sıcaklıkta yaklaşık 6 saat sonra toz tutmaz. 20°C’de 10 - 12 saat sonra kurur. 20°C’de 18 - 24 saat sonra sertleşir ve 20°C’de 48 saat sonra üzerine basılabilir.

Mukavemet: Tamamen sertleştikten sonra su, buhar, ısı ve aşınmaya dirençli bir film oluşur.

Ekipman temizliği: Denatüre alkolle temizlenmelidir

Depolama: Kullanım sonrasında bile kabın sıkıca kapalı olduğundan emin olun ve +5°C ila +30°C sıcaklıkta saklayın.

Sağlamlık: Kapların hiç açılmaması ve kapağının sıkıca kapalı olması halinde, yaklaşık 1 yıldır.

ÖZEL GÜVENLİK TALİMATLARI: Cilt ile doğrudan temasından kaçının. Gözlerinizi ve yüzünüzü koruyun. Temas halinde suyla derhal iyice durulayın ve bir doktora danışın. Teçhizat akarsu mecrası, su yolu gibi yerlerde yıkanmamalıdır.

KULLANICI ÖNLEMLERİ:

Not: Burada verilen bilgiler bilgimiz dahilinde doğru ve eksiksizdir. Ancak ürünlerin kullanıldığı koşullar kontrolümüz altında olmadığından sunulan öneri ya da tavsiyeler ile ilgili olarak hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Sonuçları kontrol etmek için tüm uygulama döngüsünü küçük bir alanda denemenizi öneririz. VALPAINT E-VOLUTION dekorasyon sistemi, uygulama yöntemine göre farklı şekillerde tepki veren doğal maddeler ve özel reçinelerle üretildiğinden, uygulama sonucunda ortaya çıkan dekoratif etkileri sürekli izleyerek sonrasında yüzeyi dekore edin. Bu doğrultuda, her uygulama döngüsü ayrı bir karaktere sahip olacaktır. Gölgeler, katalogda görünenden %15 ila %20 oranda farklılık gösterebilir ve farklı ürün partilerinden de aynı seviyede farklı sonuçlar çıkabilir. Farklı ürün partileriyle çalışırken bir köşede çalışmayı tamamlayın ve ardından devam etmeden önce geniş bir kapta kalan ürünü yeni partideki bir ürünle karıştırın.

Etiketler: E-Volution, Dekoratif Boya, İtalyan Dekoratif Boya, İtalyan Boya, E Volution